Prywatna Szkoła Podstawowa AMICUS w Katowicach

Prywatne Gimnazjum Amikus

 

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia zaprosiliśmy uczniów z różnych szkół podstawowych ze śląska na warsztaty hospitacyjne. Tym razem zaproszenie przyjęło 18 szkół. 

„Advent, Advent, ein Lichtlein brennt” to innowacyjny projekt edukacyjny z języka niemieckiego zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego z Katowic i Niemieckie Towarzystwo Oświatowe z Opola. Inicjatorem projektu jest mgr Małgorzata Bubik. Warsztaty  poprowadziła Pani mgr Katarzyna Sroka,  nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, przewodniczka w Stowarzyszeniu Podróżników TUiTAM oraz członkini zarządu PSNJN Wrocław.

 

Projekt adresowany jest  do uczniów szkół podstawowych (7. i 8. klasa) / gimnazjów, a także nauczycieli języka niemieckiego z województw śląskiego i opolskiego. Opiera się na nowatorskiej metodzie hospitacji, do której włączeni zostali uczniowie wraz z nauczycielami. Taka forma współpracy sprzyja poszerzaniu wiedzy i dzieleniu się pomysłami. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, natomiast nauczyciele hospitowali zajęcia. Każdy nauczyciel otrzymał zaświadczenie udziału w projekcie oraz scenariusz lekcji, którą będzie mógł przeprowadzić w swojej szkole jeszcze przed świętami. 

 

POWRÓT