Prywatna Szkoła Podstawowa AMICUS w Katowicach

Prywatne Gimnazjum Amikus

Już kolejny raz zorganizowano w Zwardoniu Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim w Slalomie Gigancie o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.

Tym razem zawody zostały rozegrane 11 marca w następujących kategoriach wiekowych:

• rocznik 2006 i młodsi,
  • rocznik 2003-2005,
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Nasze szkoły reprezentowali uczniowie oraz zawodnicy związani z narciarstwem na co dzień:

• Julia Nowodworska – 3GA Prywatna Szkoła Podstawowa „AMICUS”
  • Helena Pszczoła – 3GA Prywatna Szkoła Podstawowa „AMICUS”
  • Bartosz Nowodworski – 8PB Prywatna Szkoła Podstawowa „Szkoła jak Dom”
  • Tomasz Macek – 7PB Prywatna Szkoła Podstawowa „Szkoła jak Dom”
  • Patrycja Kuberska – 6PB Prywatna Szkoła Podstawowa „Szkoła jak Dom”
  • Maksymilian Narloch – 6PB Prywatna Szkoła Podstawowa „Szkoła jak Dom”
  • Wojciech Zacharz – 6PB Prywatna Szkoła Podstawowa „Szkoła jak Dom”
  • Kamil Imosa – 5PA Prywatna Szkoła Podstawowa „Szkoła jak Dom”.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt z kategorii wiekowej 2006 i młodsi brawa należą się Patrycji Kuberskiej, która zajęła bardzo wysokie V miejsce, walcząc dzielnie z 24 zawodniczkami.

W klasyfikacji indywidualnej walczyło 31 chłopców, wśród których nasi uczniowie zajęli kolejno następujące miejsca:

XIII miejsce – Wojciech Zacharz

XVI miejsce – Kamil Imosa

XX miejsce – Maksymilian Narloch.

W tym roku fantastycznie zaprezentowali się zawodnicy w starszej grupie wiekowej, w której nie tylko wywalczyli złoto w klasyfikacji drużynowej, ale również indywidualnie pokazali hart ducha, umiejętności i najlepszą formę wypracowaną ciężką pracą.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt rocznik 2003-2005 Julia Nowodworska wywalczyła zasłużone III miejsce, natomiast Helena Pszczoła miejsce X, rywalizując w pięknym stylu z 36 zawodniczkami.

Reprezentujący nasze szkoły chłopcy z powyższej kategorii wiekowej w klasyfikacji indywidualnej nie pozostawili żadnemu spośród 47 zawodników złudzeń, kto jest obecnie mistrzem! Dwa miejsca na podium zostały zdobyte przez Tomasza Macka – I miejsce i Bartosza Nowodworskiego – II miejsce!

Oznacza to, że w tym roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali najwyższy poziom. WIELKIE BRAWA!!!

Kolejny raz podziękowania kierujemy do uczniów i ich rodziców. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy serdecznie Pani Krystynie Macek za pomoc i zaangażowanie podczas zawodów.