Prywatna Szkoła Podstawowa AMICUS w Katowicach

Prywatne Gimnazjum Amikus

26 marca 2018 r. odbył się półfinał XVII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego O Skrzydło Pegaza. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu były kwiaty. Jury przewodniczył redaktor Maciej Szczawiński z Radia Katowice. O udział w finale walczyli przedstawiciele szkół podstawowych oraz gimnazjów z naszego regionu. Do finału zakwalifikowały się następujące osoby: Maria Krawętkowska ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Bytomiu, Lena Antosz i Mateusz Grabowski z Zespołu Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach, Karolina Kowalik i Julia Owczarek ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Katowicach, Olga Hobler, Magdalena Basińska i Julia Szymaniec ze Szkoły Podstawowej "Płomień", Wiktor Szyndlar ze "Szkoły jak Dom" w Katowicach, Jagoda Gronowska z "Complex of Silesian International Schools" w Katowicach, Julia Tenerle, Martyna Tenerle i Aya Sobczak Ait –Oulahyane ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Sosnowcu, Oskar Rzeszut ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Katowicach, Piotr Gryglaszewski z Gimnazjum nr 2 w Katowicach, Paweł Wojtaszek, Kajetan Suchan i Wiktor Malara ze Szkoły Podstawowej "Amicus" w Katowicach. Gratulujemy.

Finał Konkursu odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. o godzinie 9.00 w auli naszej szkoły.