Prywatna Szkoła Podstawowa AMICUS w Katowicach

Prywatne Gimnazjum Amikus

14 listopada 2018 roku kolejny już raz zorganizowany został Turniej Piłki Nożnej dla uczniów naszych szkół. W tym roku zgłosiły się drużyny w trzech kategoriach wiekowych.

Po zaciętej rywalizacji w najmłodszej grupie wiekowej wygrała wspaniała drużyna reprezentująca klasę 5PA „Niebezpieczna Gangsterka”, zajmując zasłużone I miejsce.

Miejsce II przypadło świetnej drużynie, w której znaleźli się zawodnicy z 5PP (brawa dla najmłodszych!), 6PP oraz 1CP.

Natomiast na miejscu III uplasowała się drużyna „Pimpek” z klas 5PB i 5PC.

W kolejnej kategorii wiekowej walczyły drużyny z klas 6PB, 7PB, 6PA, 3CP. Wyniki ich zmagań przedstawiają się następująco:

• I miejsce „ZŁOTE JASTRZĘBIE” (klasa 6PB).
  • II miejsce „SOSNOWIEC” (3CP),
  • III miejsce „FC CF” (6PA).

Wielkie brawa należą się Złotym Jastrzębiom, gdyż pokonali nie tylko drużyny w swojej kategorii wiekowej, ale również stanęli do walki ze zwycięzcami z młodszej grupy i udowodnili, że w tym roku nie ma od nich lepszych!

Wśród najstarszych zawodników zapewniających wspaniałe widowisko sportowe zwyciężyli:

• I miejsce – „K.R.C.E.” (3GA, 3GB)
  • II miejsce – „LVG’S RED ARMY” (1DP, 2DP)
  • III miejsce – „THE KIDS” (IGCSE).

Umożliwiając rywalizację sportową drużynom piłkarskim oraz promując piłkę nożną wśród uczniów, przeprowadzone zawody były znakomitą okazją integrującą uczniów z różnych klas i szkół, a także wyłaniającą najlepsze zespoły oraz młode talenty.

Zawodnicy będą mieli jeszcze szansę pokazać swoje umiejętności w tym roku szkolnym podczas zaplanowanych zawodów szkół niepublicznych. Dlatego też nie przestajemy trenować, doskonalić swoje umiejętności i zdolności, by stanąć do walki w jak najlepszej formie.

Dziękujemy za emocje, wspaniałą sportową rywalizację i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!