Prywatna Szkoła Podstawowa AMICUS w Katowicach

Prywatne Gimnazjum Amikus

Nasza szkoła już po raz dwunasty zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Piosenki Europejskiej "Śpiewać każdy może...". W tym roku festiwal odbył się 4 kwietnia. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele z osiemnastu placówek. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dr Barbara Czwartos  z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach. Ośmioosobowe jury wysłuchało sporo piosenek śpiewanych w językach angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Zaprezentowane utwory oceniane były w trzech kategoriach: poprawność językowa, odtworzenie melodii i wrażenie artystyczne.

W kategorii uczniów szkół podstawowych klas 4-6 zwyciężyła Magdalena Zocłońska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rudzie Śląskiej, która wykonała piosenkę w języku angielskim „Salt”, natomiast w kategorii uczniów szkół podstawowych 7,8 oraz klas 3. gimnazjum zwyciężyła Jagoda Rataj z Zespołu Szkól Omega w Katowicach, która zaśpiewała w języku angielskim piosenkę pt.”Forever young”.

Laureaci otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono upominki. Poziom zaprezentowany przez wykonawców był bardzo wysoki. Publiczność z uwagą wysłuchała wszystkich występów. Dodatkowo poza częścią konkursową zaprezentowały się dzieci z „Domowego Przedszkola”, a także uczniowie Szkoły jak Dom i Complex of Silesian International Schools.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

POWRÓT